No. 3 UConn победи Seton Hall с 91-61, за да спечели първата абсолютна титла от редовния сезон на Big East от 25 години
AP News | 2024-03-03 | 21:24:19

STORRS, Conn. (AP) — Донован Клингън вкара 19 точки и направи 11 борби, за да поведе балансирана атака и номер 3 UConn спечели първата си категорична титла от редовния сезон в Големия изток от 25 години в неделя с поражение с 91-61 на Сетън Хол.

Първокурсникът Стефон Касъл изравни връх в кариерата си с 21 точки и Тристен Нютън имаше 17 точки и 10 асистенции за Хъски (26-3, 16-2 Биг Ийст), които завършиха този сезон непобедени у дома (16-0). Алекс Карабан добави 13 точки.

Дре Дейвис имаше 20 точки, а Кадари Ричмънд вкара 15, за да поведе Сетън Хол (18-11, 11-7), който остава на четвърто място в Големия изток със загубата, мач пред Виланова.

UConn стреля 56% от пода и надигра Пиратите с 52-30 в боята.

Дейвис отбеляза 12 точки през първите 10 минути и 16 точки през първото полувреме за Сетън Хол. Неговата игра за 3 точки при слагане предизвика серия от 7-0, която даде преднина на Пиратите с 18-14.

Но UConn отговори с рън 15-2, подчертан от кражба и едно от няколкото забивания от Castle.

Плуващ играч в лентата от Karaban изведе Huskies с 15 точки нагоре антракт и Хъски надиграха Сетън Хол с 47-32 през второто полувреме.

Сетън Хол: Пиратите, които победиха UConn с 15 точки през декември, бяха избрани да завършат девети в предсезонната анкета на конференцията и да останат на балона за място в турнира на NCAA.

UConn: Преди Хъскис спечелиха всичките си домакински мачове от редовния сезон през 2005-06 г., когато завършиха 16-0 в лигата. През същия сезон програмата спечели дял от най-новата си титла от редовния сезон на Big East. Те не са печелили титлата директно от 1999 г.

Сетън Хол: Пиратите имат оставащи два домакински мача, започвайки с Виланова в сряда, преди да закрият сезона срещу ДеПол следващия Събота.

UConn: Хъскитата посещават Маркет в сряда и затварят сезона следващата събота в Провидънс.